Our Blog Posts

 • OLVIDA'S First Harvest Images

  The first harvest images of OLVIDA'S, realized without touch, but with care and professional machinery. The Naturalness You Deserve ...
 • OLVIDA'S ve İyi Tarım Uygulamaları

  OLVIDA'S markalı tüm zeytinyağlarında kullanılan tüm zeytinler "İYİ TARIM UYGULAMALARI" sertifikası sahibi tarlalardan toplanıyor. Her biri farklı yöntemlerle üretilen zeytinyağı çeşitleri, hava ve ışık ile temas etmeyen çelik tanklarda saklanıyor. Zeytinyağınız siparişiniz üzerine şişelenerek en taze haliyle sofralarınıza ulaşıyor.
 • OLVIDA'S Zeytin ve Zeytinyağının Öyküsü

  Kuzey Ege’de mitolojik efsanelere tanıklık etmiş İda Dağı'nın yani Kaz Dağları'nın eteklerinde, kuşaktan kuşağa zeytinin kutsallığı ile ilgili hikayelerle büyümüş bir nesiliz. Zeytin ağacını korumayı ve onun kültürel birikimini gelecek kuşaklara aktarmayı kendimize görev bildik. Bu amaçla, üretim danışmanlığı yaparak "İyi Tarım Uygulamaları" sertifikasıyla onaylanan tarlalarda üretilen zeytinlerimizden elde edilen zeytin ve natürel sızma zeytinyağlarımızı sizlerin beğenisine sunuyoruz. Ayrıca, İda Dağları’nın eşsiz bitki örtüsünü aromasında taşıyan ürünlerimizi Olive ve İda kelimelerinden oluşan OLVIDA'S markamızla taçlandırıyoruz.
 • How is Olive Oil Obtained?

  Olives delivered to the factory are weighed and emptied into the bunker. They are transported to the washing system with a conveyor belt. The first process starts by removing the bark, branch, leaf particles and crumbs and ensuring that only fruits are taken. Because, if the shredding-grinding is done without removing the branch and leaf crumbs, the taste of the oil becomes bitter and its flavor decreases.
English en