Blog Yazılarımız

 • OLVIDA'S İlk Hasat Görüntüleri

  El değmeden, fakat özenle ve profesyonel makinelerle gerçekleştirilen OLVIDA'S ilk hasat görüntüleri. Hak Ettiğiniz Doğallık...
 • OLVIDA'S ve İyi Tarım Uygulamaları

  OLVIDA'S markalı tüm zeytinyağlarında kullanılan tüm zeytinler "İYİ TARIM UYGULAMALARI" sertifikası sahibi tarlalardan toplanıyor. Her biri farklı yöntemlerle üretilen zeytinyağı çeşitleri, hava ve ışık ile temas etmeyen çelik tanklarda saklanıyor. Zeytinyağınız siparişiniz üzerine şişelenerek en taze haliyle sofralarınıza ulaşıyor.
 • OLVIDA'S Zeytin ve Zeytinyağının Öyküsü

  Kuzey Ege’de mitolojik efsanelere tanıklık etmiş İda Dağı'nın yani Kaz Dağları'nın eteklerinde, kuşaktan kuşağa zeytinin kutsallığı ile ilgili hikayelerle büyümüş bir nesiliz. Zeytin ağacını korumayı ve onun kültürel birikimini gelecek kuşaklara aktarmayı kendimize görev bildik. Bu amaçla, üretim danışmanlığı yaparak "İyi Tarım Uygulamaları" sertifikasıyla onaylanan tarlalarda üretilen zeytinlerimizden elde edilen zeytin ve natürel sızma zeytinyağlarımızı sizlerin beğenisine sunuyoruz. Ayrıca, İda Dağları’nın eşsiz bitki örtüsünü aromasında taşıyan ürünlerimizi Olive ve İda kelimelerinden oluşan OLVIDA'S markamızla taçlandırıyoruz.
 • Zeytinyağı Nasıl Elde Edilir?

  Fabrikaya ulaştırılan zeytinler tartılır ve bunkere boşaltılır. Taşıma bandı ile yıkama sistemine taşınırlar. İlk işlem kabuk, dal, yaprak parçacıkları ve kırıntılarının ayıklanarak işlemeye sadece meyvelerin alınmasının sağlanmasıyla başlar. Çünkü, dal ve yaprak kırıntıları ayıklanmadan parçalama-öğütme yapılırsa yağın tadı acılaşır ve lezzeti azalır.
Türkçe tr